Závod horských kol – XC TROUBELICE 9. června 2024

9.června 2024 LAZCE – na fotbalovém hřišti

!!! Pozor Lazce u Troubelic

Propozice závodu naleznete ZDE

Závod je určený pro amatérské sportovce i sportovní nadšence všech věkových kategorií.

Začínat budou ti nejmenší na odrážedlech a postupně dojde i na zkušené borce.

Malé děti pojedou okruh na hřišti a v jeho okolí, větší pojedou také na hřišti, ale k tomu si vyjedou i kousek za dědinu. No a od Mladších žáků už se pojede navíc i okruh kolem kopce Vystříbra.

Podle kategorií bude různý počet okruhů a v každém se bude projíždět kolečko kolem fotbalového hřiště, kde bude zároveň i divácká základna. Technický okruh na hřišti slibuje atraktivní podívanou pro diváky. Závod bude měřen čipovou časomírou s čipem na startovním čísle. 

Na hřišti bude také možnost občerstvení které zajišťuje SDH Lazce.

Závod se jede v rámci seriálu Šumperský pohár horských kol, který má svá jasná pravidla. Tyto pravidla a další informace o tomto seriálu naleznete na www.spmtb.cz

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závod horských kol – XC TROUBELICE 9. června 2024

Výsledky závodu 2023 – XC TROUBELICE

Výsledky závodu 2023

Fotografie ze závodu 2023 (autor Antonín Pekr st.)

Fotografie ze závodu 2022 (autor Antonín Pekr st)

Fotografie ze závodu 2022 (autor Antonín Pekr st)

Fotografie ze závodu 2022 (autor Antonín Pekr st)

Fotografie ze závodu 2022 (autor Michal Šimůnek)

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky závodu 2023 – XC TROUBELICE

Závěrečná zpráva ze závodnické sezóny 2018

Naši sportovci se zúčastnili závodů hlavně v těchto seriálech: MS sajdkárkros, Mez. MČR  sajdkárkros, PČR sajdkárkros, Mez.MČR motokros, Mez MČR bikros,  MTB Šumperský pohár horských kol. Vyzkoušeli jsme také Road racingové závody sajdkár.

Prioritou byl seriál MS sajdkárkrosu, Mez MČR sajdkárkrosu a motokrosu. V sajdkárkrosu byli největšími tahouny Tomáš Vejchoda a Miroslav Zatloukal. Bohužel oba dva, tedy jezdec i spolujezdec, utrpěli během sezony zlomeninu nohy a to zhruba měsíc po sobě. To zásadně ovlivnilo celkové výsledky, kdy v MS skončili na  41. místě a v republice na místě 6. Druhá posádka v republikovém šampionátu byla Martin Krejčí a Jan Hanulík, ti obsadili 17. místo.

V Přeboru ČR sajdkárkrosu nás reprezentovali bratři Matysové 6. místem v celkovém hodnocení.

V motokrosovém republikovém mistrovství třídy MX2 nastoupil Adam Dušek, ten se ovšem také nevyhnul zranění a v seriálu obsadil 21. místo.

Ve třídě Junior 65 sbíral zkušenosti v první sezoně této třídy Ferda Lipka. Mezi staršími a zkušenějšími se neztratil a vyjel si 21. místo.

V Mez. MČR čtyřkolek nám udělal radost mladý Ondřej Salač, když celkově obsadil pěkné 6. místo.

Horská kola doplňují motocyklové disciplíny v našem týmu. S mladými závodníky se účastníme seriálu Šumperský pohár horských kol. Nejlepší umístění v celkovém hodnocení dosáhla Michaela Rozehnalová a to 3. místo v kategorii Benjamínci. V kategorii Malí žáci potom Lucie Rozehnalová 5. místo, v kategorii Předžáci získal Karel Trojek také 5. místo.

Využili jsme také nabídky zúčastnit se road racingových závodů sajdkár ve třídě Klasik. Václav a Marek Rozehnalovi se zúčastnili třech závodů. V Mělníku získali 4. místo, v závodu do vrchu v německém Luckendorfu 2. místo mezi nováčky a vrcholem bylo TT v Hořicích, kde museli v hlavním závodě po odjeté polovině odstoupit pro technickou závadu.

Naší závodníci se zúčastňovali také závodů územních přeborů a pohárových závodů.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závěrečná zpráva ze závodnické sezóny 2018

Závodnický víkend 29. – 30. 9. 2018

Po téměř dvouměsíční pauze způsobené zraněním nastoupila posádka Vejchoda – Zatloukal opět do závodů.  Seriál MMČR sajdkárkrosu ještě zdaleka neskončil. Tento víkend pokračoval v Kramolíně u Nepomuku. Tomáš Vejchoda s Mirou Zatloukalem nastoupili do rozjetého vlaku a bylo to znát. V první jízdě dojeli na 6. místě. Ve druhém závodě už to bylo  znatelně lepší a dlouhou dobu závodili o 4. místo. I když cílem nakonec projeli pátí do následujících dvou závodních víkendů v Březové nad Svitavou a Horním Újezdu byla tato jízda příslibem pro návrat mezi špičku.

Ve čtyřkolkách máme mladého závodníka Ondru Salače a ten se mezi velkými kluky rozhodně neztrácí. V rozjížďkách vybojoval 7. a 9. místo. Z Kramolína si tak odváží pěkné body.

Pokračoval také Juniorský seriál MMČR motokrosu, kde bojuje v kategorii 65ccm, mladičký Ferdinand Lipka. Letos je znát, že přestoupil mezi starší borce, ale pere se statečně a z Krásné Lípy má body za 14. místo.

Sajdkáry a čtyřkolky pokračují tedy již v sobotu 6. října předposledním závodem v Březové nad Svitavou.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závodnický víkend 29. – 30. 9. 2018

Závodnický víkend 30. 6. a 1. 7. 2018

Sobota a neděle 30. 6. a 1.7. byly nabité závody a naši sportovci o sobě dávali vědět.

V sobotu udělali bratři Vyroubalové krásný výsledek, když na MČR BMX v Praze-Bohnicích získal Pavel 2. místo a Tonda místo 3.

Po zdravotní pauze se opět vrátili Tomáš Vejchoda s Mirou Zatloukalem. Na MMČR sajdkárkrosu v Ledči nad Sázavou s nimi nikdo ze soupeřů vzhledem ke zranění moc nepočítal. Ale kluci zajeli pěkný závod a nakonec brali 4. místo.

Bratři Křížové zajeli po nevydařených startech bojovný závod a na prašné trati v Ledči získali pěkné 8. místo.

Bratři Matysové v přeboru ČR  sajdkárkrosu zajeli 8. místo.

V neděli se jel v Dalečíně další díl seriálu MMČR motokrosu a Adam Dušek  pořádně zabojoval a dováží si body za pěkné 13. místo v MX2.

Pozornost zaslouží také naši závodníci na koloběžkách, kteří měli o víkendu vrcholný závod sezóny a to 24 hodin v Ústí nad Orlicí. Všichni, od nejmladších až po ty starší, podali velmi slušné sportovní výkony. Jiří Škabraha překonal svůj osobák a za 24 hodin ujel na koloběžce 368 km. Tímto výkonem získal 3. místo v elitní kategorii.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závodnický víkend 30. 6. a 1. 7. 2018

Zpráva ze závodů

Za Promotorsport o víkendech 2. – 3. června a 9. – 10. června úspěšně závodili tito jezdci.

V sobotu 2. června zajeli pěkné 6. místo při Mez. MČR sajdkárkrosu v Dalečíně bratři Křížové. Ve čtyřkolkách zabojoval Ondra Salač a získal tam 7. místo.

V MX 65ccm získal Ferda Lipka v sobotu při Meteor cup v Benátkách pěkné 3. místo a to získal i v neděli při závodě SMS Morava v Přerově. Následující víkend vybojoval při MEZ MČR v Třebízi 17. místo. Tady se ještě znatelně projevuje jeho přestup z menší padesátky do pětašedesátek.

Adam Dušek se 9. června zúčastnil prestižního závodu Orion Taurus v Horním Újezdě, kde v dobré konkurenci zajel 9. místo.

V BMX Moravská liga Přerov měli úspěšný víkend Pavel a Antonín Vyroubalovi, kteří v sobotu 9. června zajeli 1. a 2. místo a v neděli potom 2. a 7. místo.

Šumperský pohár MTB pokračoval 2. června v Bozéňově. Lucie Rozehnalová v Malých žácích zajela 14. místo celkově a 3. místo mezi dívkami.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zpráva ze závodů

Úkol splněn a cíl dosažen

Nabytou závodní neděli jsem měl po dlouhé době také já s bráchou. Po dvou a půl letech opět spolu na závodech a na sajdkáře. Tentokrát ovšem silniční. Účast v tomto závodě byla dohodnuta teprve týden před samotným závodem. Jediné naše testování bylo, že jsme přijeli vyzkoušet k majiteli Jirkovi Humlovi, jestli se do motorky poskládáme. Takže bez tréninku hurá na závody a zrovna na takovém speciálu, jakým dvoutaktní  Suzuki GT 750 řádně vytuněná, rozhodně je.

V sobotu ráno s dětmi na závod MTB do Bozéňova a potom už rychle na závody do Mělníka.

Po podvečerní prohlídce trati  nás trochu přešel humor. Ne že by snad byl okruh špatný. Sem tam nějaký ten hrbol, ale jinak profilem i zatáčkami moc pěkný městský okruh. Jenomže právě to kouzlo městských a přírodních okruhů způsobilo, že se nám tak trochu stáhli půlky k sobě.

Před nedělním tréninkem jsme poprvé nastartovali půjčený závodní stroj.  Jak se blížil čas tréninku pomalu jsme se soukali do kombinéz a přišla obvyklá předstartovní nervozita. Jenomže čekání v předstartovním prostoru z důvodu odstranění oleje po dvou pádech v kategorii motocyklů, bylo pro nás opravdovou zkouškou nervů, bylo to tady a teď. V tenhle moment nám docela pomohl ostřílený matador  Honza Exner, který se vžil do naší situace a jako zkušený psycholog jen tak prohodil jednu dvě věty a ono to tak nějak pomohlo.

V prvním kole tréninku kolem nás soupeři proletěli jako vítr, a my jsme si začali osahávat Sůzu. Důležité bylo stále myslet na t,o že mám sajdu na levé straně, protože celou závodnickou kariéru jsme jeli pravou. Největší problém pro mě, který ujel na silniční motorce za celý život sotva 100 km byl odhad rychlosti a s tím spojený odhad, kdy začít brzdit do zatáček. Trénink byl za námi a napětí z neznámého opadlo.

Věděli jsme, že dojet do cíle závodu bychom mohli zvládnout a přitom snad i předjet některé soupeře na slabších motorkách.

Začali jsme fungovat jako při sajdkárkrosu, tak trochu jako závodníci. S bráchou a se zbytkem týmu se řešilo, co děláme úplně špatně a s Jirkou Humlem, jak to udělat lépe.

Přišel start závodu, který se nám povedl a odjeli jsme pátí. V první rychlé zatáčce po startu byla šance být čtvrtý ale na jistotu jsme se necpali před kluky, kteří byli v měřáku rychlejší. Asi dva kilometry to bylo na kontakt s první čtveřicí, ale jejich rychlost byla pro nás, s našimi zkušenostmi a dovednostmi se silnicí na hranici rizika. Začali jsme jet tak, abychom se něco naučili  Ačkoliv nám špice ujížděla, naše časy na kolo se lepšily a byl tam znatelný progres.

Jeden ze soupeřů před námi v posledním kole boural a my tak poskočili na čtvrté místo. I když to bylo pro nás pěkné umístění nebylo to důležité. Odmávnutí šachovnicí, průjezd cílem a byli jsme s bráchou šťastní a plní dojmů.

Parta lidí kolem nás nám pomohla postavit se na start s tímto krásným strojem a vyzkoušet svět míhajících se obrubníků a balíků slámy, s vůní kožených kombinéz a rozpáleného asfaltu.

Bylo to přesně to, co jsme s Markem potřebovali, směs adrenalinu a benzínu namíchaná mezi spoustou těch správných bláznů všude kolem nás.

Děkujeme fanouškům, kteří za námi přijeli i když věděli, že nevyhrajeme. Sponzorům a přátelům, kteří nám pomohli s účastí a vybavením na tomhle závodě. Karlovi  Březinovi, že nám dal termín, Pepovi Přibylovi za mnoho úsilí. Petrovi Duškovi za dopravu.

Ale hlavně děkujeme klukům Jirkovi a Vojtovi Humlovi za důvěru, kterou nám dali, když nám půjčili a perfektně připravili závodní speciál.

S pozdravem Vašek a Marek Rozehnalovi

PS: Jo a také děkujeme manželkám za to, že o nás měly strach.

 

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úkol splněn a cíl dosažen