Závodnický víkend 28. 4. a 1. 5. 2018

V sobotu  28. 4. se konal druhý díl seriálu MMČR sajdkárkrosu a čtyřkolek, tentokrát premiérově v areálu Petrovické kotliny. Trať byla dobře připravená, počasí ideální. Za Promotorsport nastoupili ve čtyřkolkách Ondra Salač a v sajdkárkrosu Tomáš Vejchoda s Mirou Zatloukalem, Martin Žižlavský s Jardou Krejčím a také matadoři bratři Křížové. V přeboru ČR sajdkárkrosu potom nastoupili bratři Matysové. Těm se v obou jízdách vůbec nepovedly starty a navíc měl spolujezdec nepříjemný pád. Závod odjeli a se sebezapřením vybojovali 6. místo.

V MMČR čtyřkolek předvedl Ondra Salač, že se s ním do budoucna musí počítat. V první jízdě atakoval 5. místo, ale v závěru rozjížďky nakonec ztratil. Projevilo  se tréninkové manko z jara způsobené technickými problémy. Celkově bral Ondra body za 9. místo.

V MMČR sajdkárkrosu máme největší zastoupení. Žižlavskému s Krejčím se tentokrát na technické petrovické trati příliš nedařilo. Celkově skončili na 17. místě.

Opět ale nezklamali bratři Křížové, kteří si bojovnou jízdou vyjeli pěkné 9. místo.

Radost nám udělal svým návratem po měsíční pauze způsobené zlomeninou nohy Mira Zatloukal. S Tomášem Vejchodou ukázali, že jsou závodníci tělem i duší a dokázali i na fyzicky náročné trati v Petrovicích vydolovat důležité body za 3. místo. Následující první květnový víkend tato posádka opět nastoupí do seriálu MS a to v ukrajinském Chernivtsi.

Adam Dušek nás reprezentoval  1. 5. při MM Slovenska  v Myjavě. Ve své třídě MX 2 Junior se mu první jízdu dařilo a zajel 5. místo. Ve druhé jízdě nedojel. Celkově mu tedy patřilo 12. místo.

Premiéru v dresu Promotorsport měl letos poprvé mladičký Karel Trojek při prvním závodu seriálu Šumperského poháru MTB. Kája postoupil letos do kategorie Předžáci a to znamená, že boj o vavříny letos nebude jednoduchý, věkový rozdíl až dvou let je u těchto dětí hodně znát. 8. místo byl ale docela dobrý začátek.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.